לוגו: ארביב פנדגיר
קביעת פגישה

לפגישת יעוץ חינם: *8763
שטיבל 8, תל אביב

חברת ארביב פנדגיר

לחברת AP מחלקה מקצועית וייחודית עבור תמ"א 38. במסגרתה, יוזמת ומבצעת פרויקטים נרחבים באזורי ביקוש מובילים.

לחברה ניסיון מוכח בפרויקטים משני הסוגים; חיזוק ושיפוץ מבנים קיימים והריסה ובנייה מחדש של מבנים (פינוי בינוי). 

משאבים רבים משקיעה החברה לטובת יכולתה לנהל ולתפעל פרויקטים רבים, תוך הקפדה חסרת פשרות על ערכיה הבסיסיים; בטיחות, מקצועיות, אמינות ועמידה בזמנים. דרך השמירה על ערכיה, זוכה AP בפרויקטים מובילים, ובקהל רחב של בעלי דירות מרוצים.

לחברה בסיס כלכלי נרחב וחוסן פיננסי המאפשרים לה להתחייב לפרויקטים בהיקפים נרחבים באופן אחראי, וכן להעניק ערבויות לבעלי הדירות בפרויקט.

תמ"א 38 על סוגיה השונים, אינה משימה פשוטה, אך לחברת AP בעלי מקצוע מומחים בכל התחומים הנדרשים לשם ביצוע פרויקט בהצלחה; רישוי, הנדסה, משפט, מיסוי וחקיקה, כל אלו זוכים לטיפול המקצועי ביותר.

כמו כן מעסיקה החברה מנהלי פרויקט עתירי ניסיון בתחום, המלווים את הפרויקט והדיירים לאורך כל הדרך מחתימה הסכם ועד מסירת הדירה ברגישות ומקצועיות תוך הבנה שהדיירים מפקידים את רכושם בידי החברה.

בתחום האדריכלות והעיצוב, מעמידה לרשותה חברת AP, אדריכלים מן השורה הראשונה, בעלי ניסיון תכנוני רב במבנים מסוגים שונים, הדואגים להעמיד תכנון אדריכלי  המגשים את רצון הדיירים והפוטנציאל העיצובי, תוך עמידה באילוצים הנדרשים.    

כניסה לפרויקט תמ"א 38, מציבה את בעלי הדירות בדרך אשר בסופה זוכים הם ללא עלות מצדם בדירה חדשה או בחיזוק ובשיפור לאין ערוך של הנכס שברשותם; אנו בחברת AP דואגים לתוצאה זו, אך גם לדרך, שתהיה זו קלה, איכותית וקצרה ככל הניתן.  

תמ"א 38

בשנת 1975 הותקנו בישראל תקנות בנושא עמידות מבנים במקרה של רעידות אדמה.

במסגרת ההכנות הכוללותומחקרים בנושא, הגורסים על היתכנותה של רעידת אדמה בישראל,  גיבשה בשנת 2005, המועצה הארצית לתכנון ובנייה -תכנית מתאר ארצית, המאגדת הנחיות תכנוניות עבור חיזוק מבנים (תמ"א 38/1),או הריסה ובנייה מחדש של מבנים (תמ"א 38/2) שקבלו היתר בניה טרם ה-1בינואר 1980.

במטרה לעודד את יישומה, כוללת התכנית תמריצים כלכליים במתן זכויות בנייה נוספת על המבנה הקיים כדרך לכיסוי העלויות, או בהריסה ובנייה מחדש של המבנה תחת תקנים עדכניים – פינויבינוי. 

עיקרי התכנית תמ"א 38  היא בשיפור עמידות המבנה וחיזוקו, אולם בפועל זוכה המבנה ודייריו במסגרתהתוכנית, לשיפורים ושדרוגים משמעותיים; שיפוץ כללי יסודי ואסתטי של הבניין (לובי,חצר, חניה), בניית פיר והתקנת מעלית, הוספת חדר בכל בית (לרוב ממ"ד), הוספת חדרים בקומת הקרקע ועוד. כל זאת תחת ההנחיות הקיימות ותוך שמירה על הרקמה העירונית הסובבת.

השבחת הנכס במסגרת תמ"א 38 מעלה את שווי הדירות עבור בעליהן מחד, ומאידך, תורמת להתחדשות העירונית.

תמ"א 38/2 –פינוי בינוי: מבנה העומד בתנאי תמ"א 38/1, ניתן להרוס ולבנות מחדש. הבנייה תעשה תוך הקפדה על התקנים והסטנדרטים המחמירים ביותר לעמידות בפני רעידות אדמה וישנה העדפה לתמ"א מסוג זה שכן דעה רווחת היא שעדיפה בנייה מחדש על חיזוק מבנה ישן.

במסגרת תמ"א 38/2 מתווספים למבנה החדש חנייה בקומת המרתף, ממ"ד בכל דירה, לובי מפואר ועוד. תוכנית זו תמצא כדאית במקרים של מבנים נמוכים וכאלה בהם אין הצדקה כלכלית לבצע השיפוץ. 

*תמ"א 38/3– קומה נוספת: בשנת 2013 נוסף תיקון לחוק המעניק זכויות לבניית קומה נוספת לזו המאושרת בתמ"א 38/1 (להלן: 2.5 קומות נוספות במקום ה-1.5 המתיר החוק המקורי), זאת באישור הרשויות המוניציפאליות.

פינוי ובינוי

תמ"א 38/2 –פינוי בינוי:

מבנה העומד בתנאי תמ"א 38/1, ניתן להרוס ולבנות מחדש. הבנייה תעשה תוך הקפדה על התקנים והסטנדרטים המחמירים ביותר לעמידות בפני רעידות אדמה וישנה העדפה לתמ"א מסוג זה שכן דעה רווחת היא שעדיפה בנייה מחדש על חיזוק מבנה ישן.

במסגרת תמ"א 38/2 מתווספים למבנה החדש חנייה בקומת המרתף, ממ"ד בכל דירה, לובי מפואר ועוד. תוכנית זו תמצא כדאית במקרים של מבנים נמוכים וכאלה בהם אין הצדקה כלכלית לבצע השיפוץ. 

מה הדיירים מקבלים?

חברת AP מספקת לדיירים בפרויקט תמ"א 38 שלל שדרוגים ושיפורים, זאת בהתאם לתמ"א המתבצעת במבנה בו מתגוררים.

תמ"א 38/1 ו-תמ"א 38/3

 • העלאת ערך הדירה ב-30% לכל הפחות.
 • ערבויות להבטחת מימוש וביצוע הפרויקט.
 • תוספת בנייה.
 • מרפסת שמש.
 • מעלית.
 • חניה.
 • שיפוץ חיצוני לבניין הכולל: חזית חדשה, חיפוי והחלפת ויטרינות.
 • גינון ואדריכלות נוף לבניין.

תמ"א 38/2 (פינוי – בינוי)

 • בניין חדש ומפואר.
 • דירה חדשה בסטנדרט הגבוה ביותר.
 • תוספות מטרים לדירה קיימת.
 • ממ"ד תקני (מרחב מוגן).
 • חניה.
 • מעלית.

פרויקטים תמ"א 38


בבנייה!

גולומב 19 רמת השרון

ברובע הדר היוקרתי מתוכנן בניין ייחודי ובו 29 יח"ד דיור ב 7 קומות מעל קומת קרקע. בבניין מתוכננות דירות 4 ו 5 חדרים לצד דירות גן ופנטהאוזים. בעיצוב הבניין שולבו אלמנטים מקוריים וייחודיים והדירות הינן בעיצוב פנים מוקפד ומדויק.

לקראת אכלוס!

הרב לוין 5 רמת גן

פרויקט מגורים נוסף מבית AP, הרב לוין 5 רמת גן.
בקרבת פארק מרום נוה והקניון פרויקט מגורים צעיר ורענן.

בבנייה!

השר משה 24 רמת גן

באיזור מבוקש ביותר, תמ"א 38-2 הריסה של בניין קיים, ובניית בניין חדש בן 8 קומות, 18 דירות.

בונים אתכם בית

מלא פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם
לוגו ארביב פנדגיר
הצהרת נגישות    |    תנאי שימוש
כל הזכויות שמורות לארביב פנדגיר (AP) ©2024
נבנה ע"י FREEBRUSH.NET | בניית אתרים